Jaroslava Macková převzala cenu ministerstva kultury

Cena za dětské umělecké aktivity byla udělena Jaroslavě Mackové za celoživotní činnost věnovanou rozvoji oboru dětského sborového zpěvu.Ivana Vozková, pondělí 27. května 2013
Magazín > Sborový život

Jaroslava Macková (foto: Karel Kašák)

Cenu předaly z pověření ministryně kultury zástupkyně odboru regionální a národnostní kultury Ivana Vozková a vedoucí útvaru Artama NIPOS Praha Pavlína Čermáková při slavnostním závěrečném koncertu Celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů, který se uskutečnil v sobotu 25. května tohoto roku v Uničově.

Jaroslava Macková je jednou z významných a výrazných osobností, která po dlouhá léta svým nadšením a prací ovlivňovala a dodnes ovlivňuje mnoho generací sbormistrů v celé České republice. Iniciovala založení Celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Uničově, která patří mezi uznávané kulturní akce celostátního významu s vysokou kvalitou. Je zařazena do dotačního Programu podpory neprofesionálních uměleckých aktivit, na které ministerstvo kultury poskytuje neinvestiční dotaci ze státního rozpočtu.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)