Amíci, gaudete! si z Olomouce přivezli zlaté vítězství

Děti nejstarší přípravky rodiny IUVENTUS, GAUDE! přivezly zlatou medaili z mezinárodní soutěže Svátky písní Olomouc 2018. S medailí IV. stupně a výrazným bodovým odskokem za ostatními sbory celkově zvítězily v kategorii sborů do 12. let.Miroslav Halama, neděle 10. června 2018
Magazín > Sborový život

Zlatá medaile ze Svátků písní

Svátky písní Olomouc / archiv festivalu

Porota vysoce hodnotila jejich hlasový a muzikální projev a doporučila sbor k postupu mezi vítěze všech kategorií do závěrečné soutěže o cenu Grand prix.

Zlatým hřebem zájezdu nakonec bylo zcela nové kamarádství s Ostravským sborovým studiem, za kterým děti ihned po po soutěži pokračovaly na sever od Olomouce. Naše děti v Ostravě zfáraly do dolů, projely se na inline bruslích či na kajacích po Ostravici a zazpívaly si společně na výročním koncertě v Ostravě Zábřehu a benefičním koncertě v Proskovicích.

Nečekané vítězství v Olomouci nakonec zůstalo ve stínu krásných vztahů mezi dětmi sborů z Jablonce a Ostravy. Rodiče však "Amíkům" tento dosud největší úspěch iuvcenťácké přípravky po příjezdu na Horní náměstí oslavou náležitě připomněli.

Těšíme se na setkání s vámi se všemi na výročním koncertě všech sborů, v pátek 15.6. v 18 hodin v Eurocentru.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)