Září – Měsíc pěveckých sborů - premiéra sborového seriálu i Sborový Zpěvomat

Velké sborové akce zpříjemní letošní babí léto

Letošní září je poněkud atypické, zatímco v jiných letech se náš sborový život po letním odpočinku probouzí jen zvolna, nyní je už sborová sezóna v plném proudu.-cs-, úterý 14. září 2021
Magazín > Zprávičky

Soustředění spojeného studentského sboru

Martin Bouma / Festa academica

Září – měsíc pěveckých sborů

Letošní září je poněkud atypické, zatímco v jiných letech se náš sborový život po letním odpočinku probouzí jen zvolna, nyní je už sborová sezóna v plném proudu.

Zdá se, že po dlouhém covidovém mlčení a krátkém letním nadechnutí se všichni pustili nadšeně do práce a obvyklou letní sborovou dovolenou tentokrát úplně vynechali.

Hned na začátku školního roku se tak můžeme těšit z mnoha sborových vystoupení, workshopů a dalších nových, originálně pojatých, akcí.

Jsme rádi, že k letošnímu sborovému obrození může pomoci i Unie českých pěveckých sborů. Vedle tradiční podpory koncertů našich členských sborů jsme připravili také dvě akce, které si společně mohou užívají všichni zpěváci a hudbymilovní posluchači.

První z nich Česko zpívej!! měl svou premiéru v neděli 12. září. Po jarním úspěšném benefičním Koncertu pro Vrbu pokračuje tento projekt další, podzimní, částí. Tentokrát vám představujeme historicky první český sborový seriál. Šestidílný dokument, který připravili členové našich souborů, ukazuje podoby sborového života v různých regionech ČR. Uvidíte záběry ze života sborů a také rozhovory se zajímavými kulturními osobnostmi a zástupci politické reprezentace. Během celého měsíce září se tak s námi můžete vypravit za sbory do Podkrušnohoří, Libereckého Kraje, Západních a Východních Čech a Moravskoslezského kraje. Celý cyklus pak na konci měsíce uzavře reportáž z Prahy a Středních Čech. Seriál Česko zpívej můžete sledovat na facebookovém profilu České sbory.cz a YouTube kanálu Českých sborů

Druhým projektem je Sborový Zpěvomat, který rozezpíval ulice našich měst v pondělí 13. září. Pravidelná akce spolku Hlasohled se letos díky účasti UČPS rozrostla o sekci pěveckých sborů. Zpěvomat je pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích. Chodci, kteří kolem něj náhodně procházeli, se mohli posadit na židli doprostřed kruhu zpívajících a užít si soukromý koncert. Sborový zpěvomat se letos rozezněl v ulicích Prahy, Ostravy, Brna, Plzně a dalších devíti měst Čech a Moravy. Bližší informace najdete na Sborovém zpěvomatu

Věříme, že letošní sborové září je prvním z řady mnoha měsíců a let, kdy budeme opět zpívat volně, bez zákazů a omezení. Už teď se těšíme se na všechny společné hudební zážitky a srdečně vás zveme ke sledováním seriálu Česko zpívej!! i dalších živých vystoupení našich pěveckých sborů.

Zpívání nás baví a dělá radost, potěší nás, když přinese radost i vám!

Prohlédněte si zmíněné sbory

Alikvotní sbor Spektrum

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2003
smíšený sbor


Bernardini

Břidličná (Moravskoslezský kraj) – zal. 1994
smíšený sbor


Hluboká Orba

Sezemice (Pardubický kraj) – zal. 2016
smíšený sbor


Jílovský komorní sbor

Jílové (Ústecký kraj) – zal. 2000
smíšený sbor


MIKROCHOR

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1961
smíšený sbor


Mužský pěvecký sbor Vítkovice, z.s.

Ostrava (Moravskoslezský kraj) – zal. 1900
mužský sbor


Ondrášek Novojíčínský sbor ZUŠ

Nový Jičín (Moravskoslezský kraj) – zal. 1967
školní dětský sbor


Ostravský smíšený sbor

Ostrava (Moravskoslezský kraj) – zal. 1989
smíšený sbor


Pěvecké sdružení Slezan

Český Těšín (Moravskoslezský kraj) – zal. 1945
smíšený sbor


PRIMAVERA Brno

Jihomoravský kraj – zal. 1992
školní dětský sbor


Smíšený pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně, z.s.

Karlovarský kraj – zal. 1968
smíšený sbor


Subito

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2008
smíšený sbor


Svatobor

Sušice (Plzeňský kraj) – zal. 1860
smíšený sbor


The Foamies

Plzeň (Plzeňský kraj) – zal. 2019
smíšený sbor


Záboj Pelhřimov

Kraj Vysočina – zal. 1862
smíšený sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)