Od 6. do 9. června se v Hradci Králové koná 16. ročník festivalu Sborové slavnosti

Letošní ročník festivalu se ponese v duchu dětských sborů.

Hradecký festival proběhne nejen v domovském městě, ale i v Semilech, Náchodě či Praze.Richard Uhlíř, středa 5. června 2019
Magazín > Zprávičky

pozvánka

KHSSZ / https://www.sboroveslavnosti.cz/

Od 5. do 9. června se představí deset dětských, dívčích a chlapeckých sborů, z toho osm tuzemských a dva zahraniční. Na festivalu vystoupí i mezinárodně známý soubor Musica Bohemica s uměleckým vedoucím Jaroslavem Krčkem.

Sborové slavnosti vyvrcholí v sobotu 8. června v 19 hodin galakoncertem v moderním prostoru koncertního sálu Petrof Gallery. Kromě dvou zahraničních sborů zde samostatně vystoupí i Královéhradecký dětský sbor Jitro. Všechny sbory festivalu na závěr společně s orchestrem Musica Bohemica provedou suitu Český rok od Jaroslava Krčka, který se za tři festivalové dny naučí.

Galakoncert se stejným programem se uskuteční i o den později od 16 hodin v Betlémské kapli v Praze. Jedinou změnou bude vystoupení mužského vokálního souboru Gentlemen Singers namísto sboru Jitro. Vstupenky na galakoncert v Hradci Králové zakoupíte na stránkách Petrof Gallery, na ostatní festivalové koncerty je vstupné dobrovolné.

Prohlédněte si zmíněné sbory

Jizerka

Semily (Liberecký kraj) – zal. 1965
školní dětský sbor


Jizerka

Semily (Liberecký kraj) – zal. 1965
školní dětský sbor


Kühnův dětský sbor

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1932
sborová škola


Motýli Šumperk, dětský pěvecký sbor

Olomoucký kraj – zal. 1962
sborová škola


RADOST PRAHA

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1961
školní dětský sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)