Soustředění nastartovalo sbor ke zlatému výkonu

Basové G ladilo formu v Bělotíně

O víkendu 22. – 24. 3. zpěváci trénovali hlasivky v Bělotíně, a pečlivá příprava přinesla své ovoce: sbor získal zlaté pásmo na regionální hodnocené přehlídce gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant 2019, která proběhla 28. 3. v Orlové.PhDr. Jana Krcháková, neděle 7. dubna 2019
Magazín > Sborový život

Basové G, zkouška na soutěž

archiv sboru / https://basoveg.cz/index.php?typ=zobraz&album=127

Soustředění v Bělotíně nastartovalo sbor Basové G ke zlatému výkonu na soutěži

O víkendu 22. – 24. 3. zpěváci trénovali hlasivky v Bělotíně, a pečlivá příprava přinesla své ovoce: sbor získal zlaté pásmo na regionální hodnocené přehlídce gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant 2019, která proběhla 28. 3. v Orlové.

Kulturní dům v Orlové na jaře tradičně hostí ve svých prostorách gymnaziální sbory z celé severní a východní Moravy, aby se utkaly o postup do národního kola soutěže Gymnasia cantant, které se koná v Brně. Každý sbor předvede v časovém limitu 15 minut různorodý repertoár, odpovídající podmínkám soutěže. V případě kategorie A je nutnou součástí vystoupení také povinná skladba – letos jde o kompozici „Vlasy země“ od mladé autorky Noemi Savkové.

Odborná porota ve složení Lenka Polášková (konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž), Jan Mlčoch (Ostravská univerzita Ostrava) a Pavel Koňárek (Janáčkovo divadlo, Národní divadlo Brno) si všechny výkony pozorně poslechla, ohodnotila a svůj verdikt přednesla na závěrečném slavnostním vyhlášení výsledků. A koho že jsme mohli slyšet? Představily se gymnaziální sbory z Ostravy, Orlové, Havířova, Frenštátu, Vsetína a Valašského Meziříčí. V této silné konkurenci naše Basové G získalo od poroty zlaté pásmo a především vytoužený postup do celostátního kola. Takže v dubnu hurá do Brna!

A co dodat k soustředění v Bělotíně? Díky stmelené a úžasně pracovité partě zpěváků, díky naší hlasové poradkyni Zuzce Krchákové a díky vstřícnému přístupu a neopakovatelnému prostředí ZŠ Bělotín jsme tentokrát slízli smetánku v podobě vysokého ocenění na soutěži, kde jsme patřili k nejlepším.

PhDr. Jana Krcháková, sbormistryně pěveckého sboru Basové G


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)