Koncert Pocta tvůrcům v Kralupech nad Vltavou bude věnován Zdeňku Lukášovi

Zdeňku Lukášovi bude v sobotu 28. října od 18:30 hodin v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou věnován koncert Pocta tvůrcům, pořádaný Dvořákovým komorním sborem (DKS) a Unií českých pěveckých sborů v rámci Memoriálu Zdeňka Lukáše.Sandra Štropová, redakčně upraveno, čtvrtek 26. října 2017
Magazín > Sborový život

Zdeněk Lukáš

Zdeněk Vimr / Časopis Cantus

Memoriál Zdeňka Lukáše se koná u příležitosti výročí tohoto významného českého skladatele. Většina českých sborů se s jeho tvorbou setkává a s oblibou zařazuje do svého repertoáru. Kromě DKS z Kralup nad Vltavou se Memoriálu Zdeňka Lukáše letos účastní další sbory jako řevnické Canto carso nebo pražská Radhost či Zpěvácký spolek Hlahol.

Slavnostní večer budou řídit dirigenti a sbormistři Mgr. Bc. Lucie Valentová, Mgr. Roman Michálek, Ph.D. a Mgr. Roman Z. Novák. V den výročí vzniku samostatného Československa zazní kromě písní a skladeb Zdeňka Lukáše i dílo Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů. Koncert podporuje Město Kralupy nad Vltavou a Ochranný svaz autorský (OSA).

Prohlédněte si zmíněné sbory

CANTO CARSO

Řevnice (Středočeský kraj) – zal. 2011
smíšený sbor


Dvořákův komorní sbor

Kralupy nad Vltavou (Středočeský kraj) – zal. 1998
smíšený sbor


RadHost, smíšený pěvěcký sbor

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2001
smíšený sbor


Zpěvácký spolek Hlahol v Praze

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1861
smíšený sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)