Cantica laetitia získala cenné třetí místo na soutěži v Llangollenu

Zlínský sbor se ve dnech od 8. do 9. července zúčastnil jubilejního 70. ročníku prestižního festivalu Llangollen International Musical Eisteddfod 2016. Velký význam festivalu v severním Walesu dokládá také fakt, že od roku 2005 k němu připojil své jméno i Luciano Pavarotti, který se v roce 1955 mezinárodní soutěže zúčastnil jako člen vítězného mužského sboru. Vítěz každého ročníku tak získává ocenění Choir of the World / Pavarotti Trophy.Sabina Stradějová, pátek 22. července 2016
Magazín > Sborový život

Cantica laetitia v kategorii Folklor vlastní země na festivalu v Llangollenu

Petr Šamsa / Cantica laetitia

Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín vybojoval velmi cenné třetí místo v kategorii Smíšené sbory, kde měl velkou konkurenci v dalších devíti sborech z celého světa (Spojené státy americké, Filipíny, Estonsko, Finsko, Anglie, Česká republika). Na druhém místě se umístil E STuudio Chamber Choir z Estonska. Prvenství v této kategorii získal Bob Cole Conservatory Chamber Choir z USA, který následně vyhrál Grand Prix a stal se Sborem světa.

„Třetí místo na prestižní celosvětové soutěži beru jako velký úspěch i vzhledem k silné konkurenci,“ sdělil sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. Z britského Llangolenu si zlínští zpěváci přiváží ještě čtvrtá místa v kategoriích Folklór vlastní země a Ženské sbory. „Llangolen jsme navštívili již potřetí (2003, 2007), ale před lety jsme soutěžili s dětským sborem Cantica a dívčím sborem Cantica laetitia. Sbor zde doposud nezískal lepší než čtvrté místo. V Llagollenu byl pro nás vždy „zakopaný pes“ a letos to vypadalo podobně. Byli jsme najednou příjemně šokováni, když jsme se umístili na krásném třetím místě v kategorii Smíšených sborů, která byla velmi náročná. Vůbec jsme to nečekali,“ dodal Josef Surovík. Na závěr dodal, že organizace a atmosféra festivalu byla vynikající.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)