Tři sta zpěváků na piazzetě Národního divadla

Dne 17. listopadu 2009 od 14:30 zazní k příležitosti 20. výročí sametové revoluce na piazzettě Národního divadla v Praze rockové oratorium Eversmiling Liberty dánských autorů Erlinga Kullberga a Jense Johansena.Martin Bouma, čtvrtek 12. listopadu 2009
Magazín > Sborový život

Soustředění spojeného studentského sboru

Martin Bouma / Festa academica

Rockové oratorium povedou sbormistři Libor Sládek ze sboru Besharmonie a Milan Motl ze Smíšeného pěveckého sboru KOS pedagogické školy Litomyšl. Koncertu se zúčastní 15 středoškolských sborů ze všech regionů ČR. Mezi nimi pak sbor Vocalissimo z GJK, Besharmonie z GJH, KOS ze VOŠP a SpgŠ Litomyšl, dále sbory Canzonetta, Corale, sbor ZUŠ Chlumec nad Cidlinou, Palora, sbor Gymnázia na Zatlance, sbor Gymnázia J. Masaryka, Gybon, Vaganti, Song Iuventus, Basové G a Jitro.

V rámci akce zároveň promluví několik pamětníků sametové revoluce. Koncert se koná v rámci zvláštního programu festivalu vysokoškolských a středoškolských sborů Festa academica 2009 probíhajícího ve dnech 16.-22. listopadu 2009.

Eversmiling Liberty

Rockové oratorium Eversmiling Liberty vzniklo roku 1990 v Dánsku. Jeho autory jsou Erling Kullberg a Jens Johansen, který nás poctí svou návštěvou na tomto koncertě. Oratorium v sobě kombinuje starou barokní hudební formu s moderními nástroji. Autoři použili libreto od Thomase Morella z oratoria Georga Friedricha Händela Juda Makabejský z roku 1747. Tématem Eversmiling Liberty je cesta za svobodou, stejně jako podobnou cestou byla Sametová revoluce, kterou si tímto způsobem připomínáme.

Skladatelé ponechali klasickou hudební formu, tj. oratorium, a zkomponovali hudbu vyznačující se bohatou melodičností a rytmikou. Skladba je napsána pro smíšený sbor, altové a tenorové sólo, instrumentální doprovod zahrnující klavír, bicí nástroje, elektrické kytary, žestě a smyčce. Rockové oratorium Eversmiling Liberty obsahuje 21 částí.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)