Zlato z Florencie putuje do Karviné

Koncertní sbor (KS) a Mužský komorní sbor (MKS) Permoník Karviná vezou ocenění z Botticelli International Choral Festival ve Florencii, který se konal ve dnech od 10. do 12. 10. 2022.Dr. Petr Kazík, úterý 25. října 2022
Magazín > Sborový život

Koncertní sbor (KS) a Mužský komorní sbor (MKS) Permoník Karviná ve Florencii

Daniela Kučerová / Daniela Kučerová

Soutěž probíhala v sále odsvěceného kostela Di Santa Monaca. KS soutěžil ve dvou kategoriích – Duchovní hudba a Mládežnické a vysokoškolské sbory, MKS v kategorii Komorní sbory.

Ve všech kategoriích našim sborům dělal silnou konkurenci zejména výborný vysokoškolský Telkom University Choir z Indonésie. Hlavní výhoda tohoto smíšeného sboru spočívala v jejich věku – indonéští zpěváci byli v průměru o šest let starší než členové Permoníku.

Přesto se KS nad tímto sborem podařilo zvítězit v obou kategoriích. Našich 15 mladých mužů se postavilo přesile 36 indonéských vysokoškoláků a získali stříbrnou medaili. Díky vysokému bodovému ohodnocení všichni postoupili do soutěže o Grand Prix. Porota se nakonec rozhodla absolutní vítězství rozdělit mezi KS Permoník a Telkom University Choir.

Součástí festivalu byly i večerní koncerty v úžasných sálech florentských kostelů jako Chiesa di Ognissanti či Basilica della Santissima Annunziata. Koncert vítězů proběhl v Santa Trinita, kde vřelé a poučené italské publikum ocenilo výkon obou našich sborů.

Permoník Choir Karviná letos již potřetí úspěšně reprezentoval své město, Moravskoslezský kraj i Českou republiku v zahraničí. Je důkazem, že se živé umění může a musí realizovat i v této náročné době.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)