13. ročník festivalu „Otevřená zahrada“ má téma „Improvizace“

Letošní ročník festivalu sborového zpěvu proběhne v sobotu 21.5. 2022 jako obvykle v prostorách libčické evangelické farnosti. Nenechte ji ho ujít.Kateřina Judová, úterý 10. května 2022
Magazín > Sborový život

foto sbor Cvrkot na ročníku 2019

Tomáš Lisý / festival Otevřená zahrada

Rádi bychom vám přiblížili, nač se letos můžete těšit.

Po dvou letech organizační improvizace, způsobené pandemickou situací, je na čase, aby se tohoto tématu chopili raději zpěváci, zpěvačky, muzikanti, tanečníci a tanečnice.

Improvizace dle definice znamená „projev, výkon, výtvor, zvláště umělecký, přednášený nebo tvořený bez předběžné konkrétní, důkladnější přípravy a bez kompozičního plánu na základě inspirace“. Co se tedy bude hrát a zpívat, nevíme předem ani my, ani účinkující. Velká část programu bude vznikat přímo na místě.

Pokud jsou mezi vámi zpěvačky a zpěváci, kteří by rádi zažili, jaké to je zpívat bez rozdaných not, je pro vás připravená dopolední hlasová dílna pod vedením Pavly Fendrichové. Budete-li mít zájem, hlaste se na festival.libcice@centrum.cz. Kapacita je omezena na 20 osob. Během sobotního odpoledne pak uslyšíte a uvidíte tato uskupení:

• gambový soubor ZUŠ Nová Paka + kytarový soubor ZUŠ Libčice

• duo Terra Incognita + taneční obor ZUŠ Libčice

• dětský sbor Cvrkot a La Folia (Tuchoměřice)

• projekt „Řekni mi“ Ridiny Ahmedové, Antonie Nyass a Milli Janatkové

• smíšený sbor Hravé hlasy (Praha) a

• trio Pavla Fendrichová, Beata Hlavenková a Nataša Novotná.

Odpoledne bude pro děti na farní zahradě připravena výtvarná dílna s Lenkou Vítkovou a dva bloky příběhů vypravěče Justina Svobody. Nebude chybět ani občerstvení včetně výborné kávy a piva Valeč.

Více podrobností o programu se dočtete na našem webu scandula. Případně též na fb:Otevřená zahrada

Vstupné na festival je 180,-Kč, seniorské vstupné 100,-Kč, děti vstupné neplatí. Festival pořádá Scandula, z.s. ve spolupráci s ČCE Libčice nad Vltavou a spolku LOS za finančního přispění města Libčice nad Vltavou, Nadace Věry Třebické-Řivnáčové a ÚJV Řež, a.s.

Těšíme se na vás!

Za festivalový tým

Kateřina Judová


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)