Pěvecký sbor Svatobor Sušice slaví 160 let

Dovolujeme si Vás pozvat na oslavy výročí pěveckého sboru Svatobor Sušice, který letos slaví 160 let.J. Hanusová, středa 23. září 2020
Magazín > Sborový život

Plakát Oslavy Pěvecký sbor Svatobor Sušice

Sbor Svatobor Sušice / Sbor Svatobor Sušice

Oslavy pěveckého spolku Svatobor Sušice začnou 4. října 2020 slavnostním požehnáním nového praporu v kostele sv. Václava a spolu s Železnorudským smíšeným sborem sbor Svatobor Sušice zazpívá „Missu brevis“ Zdeňka Lukáše.

Jubilejní koncert se uskuteční v sobotu 10. října v sušické Sokolovně. V první části zazpívá mužský sbor Svatý Václav 2020 stejnojmenný chorál, „Píseň Slovanů“, „Čechy krásné“, „Láska opravdivá“. Ženy se připojí na „Aká si mi krásna“ a Kde domov můj ve čtyřhlasé úpravě. Sólisté s „komorou“ se představí „Slavnostní hostinou“ Aleše Březiny a „There is no Rose“ Benjamina Brittena. První polovinu koncertu uzavře pět českých pijáckých písní „V dobrém jsme se sešli“ v úpravě Miroslava Raichla. Po přestávce nastoupí orchestr, se kterým sólisté a sbor provede kantátu Antonia Vivaldiho „Gloria in D dur“, a společným zpěvem na závěr „Proč bychom se netěšili“ vzdají hold Bedřichu Smetanovi.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)