Zaria si dokonale podmanila náchodské publikum

Kurnské slavnosti 2019

Baskický sbor Zaria byl od 4. do 8. září hostem sboru Canto a Kuronských slavnostíZbyněk Mokrejš, čtvrtek 10. října 2019
Magazín > Zprávičky

Společný koncert Zaria+Canto

archiv školy / https://www.zusnachod.cz/c

Jak to všechno začalo?

V červnu roku 2017 se Náchodský dětský sbor ZUŠ Canto a sbor Zaria Koru Eskola potkaly na festivalu ve Francii. Poté, co sbormistr baskického sboru Imanol Elizasu shlédl koncert Canta, oslovil jej s pozváním k nim do Errenterie. Slovo dalo slovo a Canto vyrazilo v červnu 2019 do Errenterie a samozřejmě Zaria přicestovala o dva a půl měsíce později za Cantem do Náchoda.

Canto pro své hosty připravilo bohatý program: procházku Teplickými skalami, návštěvu Jiráskovy turistické chaty na Dobrošově včetně výšlapu na rozhlednu, dobrodružnou prohlídku Pevnosti Josefov, exkurzi v Beránku a samozřejmě koncerty. A to nelze vypsat, co vše ještě absolvovali se svými hostitelskými rodinami. Oba koncerty se konaly za podpory Města Náchod v rámci Náchodských Kuronských slavností.

První v pátek 6. září v kostele sv. Vavřince společně s přípravným oddělením Rarášci a koncertním Cantem a druhý v sobotu 7. září na zámku, jako Koncert pro vévodu. Oba koncerty provázela krásná atmosféra plná nádherné hudby a završená ovacemi vstoje. Baskové předvedli svůj nezměrný temperament a dokázali si naše publikum záhy získat. V den koncertu na zámku slavil sbor čtvrté výročí od založení sborové školy Zaria, a tak byl tento koncert ještě emotivnější. Na závěr pobytu připravilo Canto pro své hosty banket, na kterém byl oslavenci, sboru Zaria, předán velký dort, ze kterého měli upřímnou radost.

Snad bude příležitost a možnost se ještě někdy v budoucnu potkat.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)