V polovině října do Prahy zavítá nejznámější izraelský sbor – The Gary Bertini Israel

V hlavním městě vystoupí hned třikrát, 11. října ve Španělské synagoze, 12. října v sále Pražské konzervatoře a 14. října v Českém muzeu hudby. Vystoupení v sále Pražské konzervatoře doprovodí Pražský komorní orchestr, v Muzeu hudby pak sbor vystoupí společně s Asamblea Mediterranea ze Stuttgrartu. Díky těmto exkluzivním hostům tak budou moci diváci shlédnout vystoupení sboru ve třech značně odlišných polohách.Tisková zpráva, pondělí 6. října 2014
Magazín > Sborový život

The Gary Bertini s dirigentem Ronenem Borshevskym

Sbor The Gary Bertini Israeli Choir proslul mimo jiné spoluprací s Izraelskou filharmonií a především svou dramaturgickou rozmanitostí. Jeho repertoár představuje průřez od hudby renezanční až po současnou, žánrově osciluje od klasické a sakrální hudby až po world-music. Za svou existenci sbor doprovázel například inscenace oper Mozartových či Orffových a v nedávné době absolvoval turné s proslulým římským orchestrem Nova Amadeus.

Flexibilitu repertoáru The Gary Bertini Israeli Choir potvrzuje i jejich pražské turné. Ve Španělské synagoze zazní spíše liturgické písně, v Sále Pražské konzervatoře sbor představí společně s Pražským komorním orchestrem repertoár zahrnující Brahmse, Mendelssohna, Coplanda, Barbera a novinku od skladatele Chaima Permonta, který se inspiroval texty vytvořenými dětmi vězněnými v koncentračním táboře Terezín. Poslední koncert bude věnovaný Ladinu, jemenským tradičním písním a klezmeru za doprovodu izraelské formace Asamblea Mediterranea.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v sítích Ticketstream a Via Musica za 290 Kč nebo na místě za 350 Kč.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)