Osmé setkání sborů v Heřmanově Městci přijato s nadšením

V sobotu 26. května se uskutečnilo další Setkání pěveckých sborů v Heřmanově městci. Již po osmé ukázalo počasí i přes nepříznivou předpověď příjemnou tvář a nenarušilo celé setkání, v jehož rámci vystoupilo včetně pořádajícího pěveckého sboru Vlastislav devět sborů. A to jak z chrudimského regionu (např. Slavoj Chrudim, Rubeš Skuteč), tak i hosté z jiných krajů (Doubravan Chotěboř, Kácov Nové Město nad Metují či Jizeran za Semil). Setkání se též zúčastnil a odpoledne přítomné pozdravil předseda oblastního výboru Unie českých pěveckých sborů Mgr. Jaroslav Vávra.Marek Výborný, středa 30. května 2007
Magazín > Sborový život

Dopoledne se uskutečnila souběžně dvě matiné v kostele sv. Bartoloměje a v obnovené Synagoze, kde vystoupily vždy čtyři sbory se samostatným programem. Setkání potom vyvrcholilo přehlídkou všech sborů v pozoruhodných prostorách nádvoří heřmanoměsteckého zámku. Zaplněné nádvoří tak mělo příležitost zaposlouchat se do skladeb zahrnujících sborovou tvorbu od renesance až po soudobé české skladatele či africké spirituály. Zajímavé bylo i srovnání nejen umělecké úrovně zúčastněných sborů. Zpestřením setkání bylo vystoupení Novoměstského orchestru ZUŠ B. Smetany z Nového Města nad Metují pod vedením Jaroslava Rybáčka, který se získal viditelnou a slyšitelnou přízeň publika. Populárními skladbami Johanna Strausse dokázal orchestr roztleskat posluchače ještě během jejich provedení. Setkání bylo zakončeno společně s orchestrem uvedením 1. a 4. věty „České písně“ a sboru „Proč bychom se netěšili“ Bedřicha Smetany. Toto závěrečné vystoupení více jak tří set zpěváků v prostorách zámeckého nádvoří oceněné dlouhým potleskem bylo skutečně velkolepou tečkou za celým setkáním. Děkujeme za podporu Pardubickému kraji, Městu Heřmanův Městec i všem ostatním partnerům. Dle reakcí zpěváků i posluchačů bylo setkání kladně hodnoceno a stalo se dalším dokladem pestrého kulturního života zdejšího regionu.

FestivalyProhlédněte si zmíněné sbory

Doubravan Chotěboř

Kraj Vysočina – zal. 1862
smíšený sbor


Kácov

Nové Město nad Metují (Královéhradecký kraj) – zal. 2001
smíšený sbor


Pěvecký spolek Jizeran Semily, z. s.

Liberecký kraj – zal. 1860
smíšený sbor


Rubeš

Skuteč (Pardubický kraj) – zal. 1862
smíšený sbor


Slavoj Chrudim

Pardubický kraj – zal. 1856
smíšený sbor


Vlastislav

Heřmanův Městec (Pardubický kraj) – zal. 1862
smíšený sbor


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)