Doubravan Chotěboř

smíšený sbor • Chotěboř


založen v roce 1862

27 členů

zřizovatel Smíšený pěvecký sbor Doubravan Chotěboř

Ing. Jozef Pikla
Parková 1640
58301 ChotěbořUmělecké vedení

Jakub Pikla

hlavní sbormistr

Kronika sboru


2017

leden

Ryba nejen na talíři

Zatímco rybu na štědrovečerní stůl lze naservírovat během hodiny, Rybu (Jana Jakuba) je třeba před „podáváním“ připravovat delší dobu. Zvláště, když nejde o „sólokapra“, ale o...

číst celé ▼

Zatímco rybu na štědrovečerní stůl lze naservírovat během hodiny, Rybu (Jana Jakuba) je třeba před „podáváním“ připravovat delší dobu. Zvláště, když nejde o „sólokapra“, ale o kombinaci s pásmem skladeb L. Fišera s přiléhavým názvem „Vánoční“. Ano, příprava vánočního programu Doubravanu si vyžádala celé podzimní období. Pomineme-li časovou náročnost a úsilí nutné k nastudování celého programu, jak ze strany dirigenta Jakuba Pikly, tak jednotlivých členů Doubravanu, je třeba přičíst i další časovou investici, kterou zabralo organizování vánočních koncertů Doubravanu. Vystupovali jsme v Pardubicích, Heřmanově Městci, Chotěboři, Chotusicích i Pohledu. Za zdárný průběh celého projektu patří dík všem aktérům, kteří se postarali, aby vše „klaplo“.

První tři koncerty se uskutečnily ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice (dirigenti Tomáš Židek a Jakub Pikla) a spřátelenými sbory (SPS Doubravan z Chotěboře, DPS Kvítek z Chotěboře, SPS Vlastislav Heřmanův Městec, DPS Heřmanův Městec, PS Konzervatoř Pardubice). Jako sólisté účinkovali L.Vagenknechtová, M.Štefániková, A.Něhněvajsa a J. Kučera.

Posluchači v Chotusicích a Pohledu měli příležitost vyslechnout si – kromě pásma „Vánoční“ od L. Fišera – ještě směsici vánočních koled různých zemí i vánoční populární melodie za doprovodu kláves a taktovky Jakuba Pikly.

Navzdory chřipkové epidemii, která se pokoušela zdevastovat řady zpěváků, posluchači nezaznamenali nic rušivého. Všichni zpívali naplno a společně s obecenstvem si užívali nádherné vánoční atmosféry i krásných tónů hudby.

Ale neohlížíme se nostalgicky zpět. Čeká nás další sezóna a tedy nové písně a skladby. Zimní počasí tomu sice nenasvědčuje, ale jaro opravdu přijde ! Možná, že k nám přibudou i nové hlasy, protože smíšený pěvecký sbor Doubravan je otevřený všem, kdo se hodlají ve svém volném čase zpěvu věnovat a chtějí zúročit své vlohy. Teď je ta pravá chvíle překonat ostych a začít od začátku sezóny!
stránky sboru

sbalit ▲2016

září

Jakub Pikla

zahájil působení u sboru coby hlavní sbormistr2016

září

Mgr. Renáta Piklová

ukončila působení u sboru coby hlavní sbormistr2016

červen

Emanuel Konfršt/ arr. Jakub Pikla: Můj rodný kraj - Doubravka premiéra skladby

Festival Bílecké hudební léto2016

červen

Bílecké hudební léto

Bílek, Chotěboř2015

květen

Jakub Pikla: Vokální variace na píseň Vlaštovička, lítá, lítá premiéra skladby

Heřmanův Městec2015

květen

Setkání pěveckých sborů

Heřmanův Městec


2010

srpen

Carmina Burana v Libici nad Doubravou

Na konci prázdnin, 28. srpna 2010, se uskuteční na náměstí v Libici nad Doubravou mimořádný open-air koncert, který je věnovaný 30. výročí dětského sboru Kvítek z Chotěboře.

číst celé ▼

Na konci prázdnin, 28. srpna 2010, se uskuteční na náměstí v Libici nad Doubravou mimořádný open-air koncert, který je věnovaný 30. výročí dětského sboru Kvítek z Chotěboře. Koncert zahájí v 19.30 h právě sbor Kvítek se svým programem, po něm se představí skupina Shannon – Irish music, česká skupina hrající irskou hudbu a vyvrcholením celého koncertu bude ve 22 h provedení jednoho z největších děl 20.stol., scénické kantáty Carla Orffa Carmina Burana v podání Pražského filharmonického sboru, smíšeného sboru Doubravan z Chotěboře a dětského sboru Kvítek, se sólisty Monikou Brychtovou – soprán, Michalem Vojtou – tenor a Ivanem Kusnjerem – baryton, pod taktovkou dirigenta Jaroslava Brycha, se dvěma klavíry – Martina Merunková – Schulmeisterová a Marcel Javorček a bicí sekcí pod vedením Jana Ratze. Celý koncert bude doplněn obrazovou projekcí na dvou plátnech s vizuálními efekty.

Vstupenky na celý večer je možné zakoupit v předprodeji za 380,- Kč (na místě za 450,- Kč) v Informačním centru v Chotěboři, Informačním centru v Havlíčkově Brodě, na Úřadě Městyse v Libici nad Doubravou a v Hostinci u Bambuchů v Libici nad Doubravou.

sbalit ▲


2006

J. J. Ryba: Česká mše vánoční, Doubravan a Chotěbořský komorní orchestr

DVD, 4DSpace-Pixel studio Chotěboř2006

Sborový projekt

Spišské Vlachy-SK2006

Sborový projekt

Tiszafürd-HU2006

bronzové pásmo (duchovní hudba a capella)
Svátky písní

Olomouc

2004

Foerstrovy Osenice

Osenice2002

Smíšený pěvecký sbor Doubravan z Chotěboře: 24 skladeb pro smíšené sbory, SPS Doubravan, Antiphona

CD, Libor Markes2001

Koncertní zájezd do Belgie na pozvání mužského sboru Mannencoor

Zutendaal-BE1998

Mgr. Renáta Piklová

zahájila působení u sboru coby hlavní sbormistr1862

ZALOŽENÍ SBORU


Hledáme nové hlasy!

koho hledáme?

Všechny hlasové skupiny.

co požadujeme?

Chuť a nadšení do hudby.

co nabízíme?

- Zdokonalení dovedností (čtení not, zpěv, atd.) - V případě potřeby soukromou péči - Přátelský kolektiv

jak se stát členem?

Přijďte na naše zkoušky, vždy v pondělí v 18.00 hod nebo pište na adresu sbormistr@doubravan.cz


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání

Časopis Cantus   Festa academica   praga-cantat.cz   czech-choirs.eu (en)